Austraalia punane keskpaik
Laupäeval käisime rägbit vaatamas. Staadion oli ülipisike ja ainukesed istekohad staadioni otsas, et mängu enda jälgimine oli veidi raskendatud. Lisaks olid igas küljes piknikku pidavad pered ja koolivormis kiljuvate tüdrukute kambad. Leppisime kokku, et anname olukorrale kuni poolajani võimaluse ja kui siis ei meeldi, läheme minema. Kuna tegemist oli Queenslandi ja mingi teise osariigi meeskondadega, valisime suvaliselt, et toetame Queenslandi.
Enne mängu nägime, kuidas pisikesed poisid suurte meeste mängu mängida üritasid. Suht nunnu oli. Siis tuli "lavale" laulma kohalik staar Jessica Mauboy (või kuidasiganes tema nime kirjutatakse) ja päris mängijad hakkasid soojendust tegema. Suurte ja ülisuurte meeste maas aelemist oli päris koomiline vaadata. Ja siis hakkas mäng. Meie meeskond oli ülitubli ja sai esimese poolaja jooksul päris mitu rünnakut lõpetatud samal ajal kui teised mehed ei saanud ühtegi punkti. Pooalajaks oli meie omadel vist 15 punkti ja teistel 0. Aga siis hakkas vihma sadama ja me otsustasime McDonaldsisse minna.
Mõnus kõhutäis hiljem oli sadu lõppenud ja me läksime tagasi hostelisse kuivama ja soojenema. Pühapäeval ei teinud me mitte midagi erilist, sest… khmm…. Alice ei ole just kõige põnevam koht maamuna peal.
Esmaspäeva hommikul enne kukke ja koitu (kell 4.44) ärkasime üles, andsime suurema pagasi hoiuruumi ja istusime oma ekskursioonibussi. Algas 5-tunnine sõit Kuningate kanjoni poole. Umbes lõuna ajal jõudsimegi kohale ja alustasime oma matka korraliku mägironimisega Südameinfarkti mäelt. Enne teekonna alustamist hirmutasid giidid meid karmide tingimuste kirjeldamisega, ent kõik 40 inimest otsustasid matka kõigist riskidest hoolimata kaasa teha. Ettevaatlikult ja korraliku aukartusega saime üksteist ergutades Infarktimäest üles ja tipus tunnistas enamus, et ronimine oli oluliselt lihtsam kui hirmujuttudes räägitu. Edasi kondasime mägede tippudes ja orgudes, kuulasime lugusid aborigeenide tavadest ja kunagisest elustiilist, käisime Eedeni aias ja imetlesime üliharva (tegemist on ju ikkagi kõrbepiirkonnaga) töötavaid koskesid. Kuna meie tempo oli pisut aeglasem kui plaanitud, saime tunda ülikuuma temperatuuri, mis kanjonis pealelõunal päikese ja suurte kivide abil tekib.
Umbes kell 16 jõudsime tagasi oma bussi juurde ja võtsime ette 3-tunnise teekonna esimese ööbimiskoha poole. Tee peal korjasime lõkke jaoks puid ka. Kui kohale jõudisme, oli väljas juba pime ja kõige olulisem oli lõke põlema panna. See tuli poistel üsna lihtsalt välja. Siis tegi e õhtusöögi ja läksime magama. Magamine oli ilma igasuguste telkide ja majakesteta lageda taeva all. Igaüks sai suure pehmendusega magamiskoti (i.k. swag, ma ei tea, mis see eesti keeles olla võiks), kuhu siis oma magamiskotiga sisse ronida oli vaja ja see oligi voodi. Äärmiselt ebamugav.
Järgmisel hommikul oli äratus kell 5.30. Hommikusöök, kola kokku ja suund Kata Tjuta ehk Olgase poole. Kata Tjuta tähendab tõlkes "palju päid" ja kes seda pildilt näinud on, saab aru, et täitsa loogiline nimi. Minek oli nii varasel ajal, sest see park suletakse iga päev kell 11 (pärast seda on ka siinsete kivide vahel temperatuur inimese jaoks liiga kõrge).
Jalutuskäik (st matkamine, sest maastik oli ülimägine) Tuulte Väljal oli minu lemmik. Täiesti juhuslikult nägime uitavat goannat (suur sisalik) ja jällegi toimivat koske, mis siin piirkonnas üliharv nähtus on.
Siis läksime Uluru juurde. Kõigepealt käisikme kohalikus infokeskuses aborigeenide kultuuriga tutvumas ja seejärel tegime 2km-se jalutuskäigu mäe jalamil. Kuulasime selle käigus ära ka meie giidi ülihingestatud jutu sellest, et mäel ei tohi ronida. Vaatasime päikseloojangut ka, aga kuna teavas oli pilvine, läks üues lihtsalt pimedaks ja kivi värvide muutumist me ei näinud... Õhtul tähistasime paari inimese sünnipäeva. Magasime jälle lageda taeva all, aga õnneks oli seekord vähemalt soe. Ja teadmine, et ma ei pea seda enam elusees tegema, aitas ka:)
Viimasel hommikul oli äratus kell 4.30, et me jõuaksime enne päiksetõusu Uluru juurde. Päiksetõus oli niiiiiiiiii ilus! Oluliselt parem kui (olematu) loojang. Kui päike oli piisavalt kõrgel, läksime jälle Uluru ümber jalutama. Seekord ülejäänud 8km. Ronida ei saanud keegi, sest ilm oli liiga tuuline. Jalutuskäik sisaldas oluliselt vähem hämmastavaid vaateid kui me ootasime, mistõttu pidime ise olemise huvitavaks tegema. Inspiratsiooniks oli TV-seriaali "How I Met Your Mother" ("Kuidas ma su emaga kohtusin") episood, kus teemaks oli Vabadusekella limpsimine. Kas sina oled Ulurut limpsinud? Mina olen! :D
Ülejäänud päeva veetsime bussis tagasi Alice Springsi poole sõites. Tee peal pidi iga maa esindaja oma maa hümni laulma. Pean ülima piinlikkusega tunnistama, et ma ei suutsnud ei sõnu ega viisi meenutada ja kuna mitte keegi ei teadnud Soome hümni, pidin ma suvalist lastelaulu laulma. Valisin "Põdra maja".
Õhtul käisime kõigi meie ekskursioonil olnud inimestega välja sööma. Suurimaks hitiks oli kaamelipirukas. Ei olnud ühtegi inimest, kellele see maitsenud oleks. Ärge kodus järgi proovige!